Aktualnym liderem Japończyków jest model Sony Xperia XZ, który posiada w sobie potężną moc obliczeniową, począwszy od topowego chipsetu, a kończąc na najnowszych osiągnięciach firmy w zakresie zastosowanego aparatu. Nowoczesne flagowce są kupowane przez tych użytkowników, którzy chcą mieć naprawdę najlepszy smartfon, sprawdzający się w każdej dziedzinie multimediów. Jednym z podstawowych czynników pomagających przy wyborze odpowiedniego telefonu, jest wskaźnik wydajności urządzenia, dlatego postanowiliśmy porównać szybkość działania pracy Sony Xperii XZ z Samsunga Galaxy S7, iPhone 7 Plus oraz Google Pixel.

To właśnie szybkość działania w codziennych zadaniach (płynność interfejsu, szybkość uruchamiania aplikacji, normalna praca smartfona przy dużej ilości uruchomionych programów ), jest na dzień dzisiejszy głównym wyznacznikiem tego, czy dany telefon może być uznany za dobry. Jeśli wcześniej wszystkie były porównywane zestawieniem ilości wyświetlanych kolorów na ekranie i posiadaną rozdzielczością w różnych testach, to teraz te dane stały się powtarzalne i dla większości standardowe i nie pokazują dokładnie tego, na co stać dany telefon. Zgadzam się, że nowoczesne smartfony przewyższają poziomem oferowanego oprogramowania i nie jest to rzadki przypadek, że smartfon klasy średniej daje rade w grach na ustawieniach grafiki „ultra” i bez problemu pozwalają pracować ze wszystkimi potrzebnymi aplikacjami. Za to biorąc w ręce flagowego przedstawiciela danej firmy czujesz jego wyższość nad resztą, szczególnie w płynności działania. Mają miejsce sytuacje, w których smartfony posiadają potężne podzespoły, ale ich niewłaściwa optymalizacja zabija tę moc i korzystanie z urządzenia po prostu staje się nie wygodne.

Każdy z testowanych smartfonów prezentuje wysoką szybkość działania, Ich miano lidera w swojej linii jest uzasadnione. Pomimo poważnych rywali, Sony Xperia XZ wykazuje doskonałą zdolność do pracy i z łatwością radzi sobie z wszelkimi zadaniami, to wszystko dzięki programistom, którzy pracowali nad nim i tak dobrze go zoptymalizowali. Podsumowując Sony Xperia XZ jednoznacznie jest zwycięzcą naszych testów i cechują się najlepszą wydajnością wśród urządzeń, z którymi ten smartfon musiał konkurować.
Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata elektroniki, dołącz do nas na Facebook’u i dziel się z nami swoimi spostrzeżeniami w komentarzach!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas wiadomość

A nasz ekspert udzieli Ci fachowej pomocy.

Wysyłanie
[Głosów: 0   Average: 0/5]

© Serwis Sony Warszawa

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?