Naprawa Sony Xperia E5

[masterslider_pb alias=”ms-1″]

  Zamów darmową diagnozę,
  wycenę naprawy lub kosultację

  Zadzwoń do Nas
  22 506 50 24
  (odpowiedź natychmiastowa)
  lub wypełnij formularz poniżej
  (odpowiedź do 24h)

  Xperia E5, to przedstawiciel bardziej budżetowych smartfonów, wyprodukowany przez Sony, jako alternatywa dla zdecydowanie wydajniejszych i droższych modeli z linii Z oraz X. Na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo dobrze, nie widać, że jest to tańszy telefon z mocno średniej półki. Jednak jeśli wyostrzymy wzrok i dłużej skupimy go na Xperii E5 zauważymy znaczącą różnicę względem poprzedników, gdyż całość obudowy została wykonana z solidnego plastiku. To bardzo duża odmiana w przypadku smartfonów Sony, do tej pory japoński gigant stawiał na szkło i metal, tylko w niektórych modelach umieszczał plastikowe tylne klapki. Raczej nie zaliczalibyśmy tego do wad, wręcz przeciwnie, takie rozwiązanie pozwala na dużo większą wytrzymałość, szczególnie przy niekontrolowanych upadkach, które zdarzają się każdemu, a w naszym serwisie Sony w Warszawie doskonale zdajemy sobie sprawę, jakie opłakane skutki one miały w poprzednich modelach. Nie było dnia żebyśmy nie wymieniali w jakiejś „zetce” tylnej klapki, albo wyświetlacza, więc może i dobrze ze strony producenta, że postanowił chociaż w tańszych wersjach smartfonów odejść od szklanego wykończenia. Nowy materiał nie wpłynął znacząco na wagę, która mieści się w 147 gramach, nie odstając przy tym od droższych kolegów i konkurencji. Obraz wyświetlany jest na 5 calowym ekranie w rozdzielczości HD, ale tutaj ciężko było oczekiwać czegoś więcej za tę cenę. Nie powala niestety szybkość urządzenia, które zostało wyposażone w czterordzeniowy procesor, ale tylko 1,5GHz. Wiele do życzenia pozostawia również pamięć RAM, gdyż mamy jej tu zaledwie 1,5GB, krótko mówiąc przy bardziej wymagających grach może być spory problem z ich płynnym działaniem. Przy takich parametrach świetnie sprawdza się bateria, producent zdecydował się na akumulator o średniej mocy 2300mAh, która starcza na długi okres czasu. Nie zaskakuje za to pozytywnie aparat, który posiada zaledwie 13Mpix, więc raczej przed znajomymi nie pochwalimy się artystycznymi fotkami z wakacji, jedynie dość ostrymi o treści bardziej informacyjnej. Podsumowując jest to całkiem ciekawy model, w którym wiele poprawiono względem poprzedniej Xperii E4, natomiast znajdzie się na rynku kilka modeli o podobnych, a nawet lepszych parametrach w tej samej kwocie.

  Jeśli już posiadasz Xperię E5, to musisz zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to urządzenie, które będzie wiecznie działało bez zarzutu. Szybciej niż myślisz zacznie dawać oznaki zużycia, a prawdopodobnie pierwszym elementem, który się zbuntuje, będzie jego akumulator. Baterie mają określony cykl życia, który można określić ilością odbytych ładowań, im częściej się one odbywały tym szybciej akumulator się zużyje. Objawy są bardzo łatwo zauważalne i jeszcze bardziej uciążliwe w codziennym użytkowaniu smartfona. Ogólny czas działania telefonu poza podłączeniem do źródła prądu, ulegnie znaczącemu zmniejszeniu, co jak wiemy, może bardzo przeszkodzić w pracy i rozrywce. Wyjściem z tej sytuacji jest wymiana baterii na nową w naszym serwisie Sony w Warszawie, której dokonać można tylko w warunkach serwisowych. Specyficzna budowa Xperii E5 nie pozwala na łatwe otwarcie obudowy, da się to zrobić tylko przy użyciu specjalistycznego sprzętu w specjalnie przygotowanym miejscu i należy posiadać nie małe doświadczenie, aby nie spowodować innych usterek. Na szczęście nasi technicy posiadają wszelkie predyspozycje, aby przywrócić Twojemu urządzeniu dawną świetność i funkcjonalność.

  Xperia E5 nie jest niestety w żaden sposób odporna na ciecz. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność w jej pobliżu, ale jak wiemy, wypadki się zdarzają. Dlatego jeśli i Ciebie dosięgnie taki pech, nie spisuj swojego telefonu od razu na straty, natychmiast go wyłącz i zanieś do naszego serwisu Sony w Warszawie. Nasi technicy osuszą Twoją Xperię E5 w specjalnej myjce ultradźwiękowej, a następnie dokładnie sprawdzą sprawność wszystkich podzespołów, a jeśli wykryją usterkę po kontakcie z wodą, bezzwłocznie ją naprawią i dadzą Twojemu urządzeniu drugie życie.

  Oczywiście, to tylko niektóre z napraw jakie oferujemy w Xperii E5. Nasi serwisanci z serwisu Sony w Warszawa są w stanie naprawić każdą usterkę, dlatego jeśli zauważysz niepokojące objawy w działaniu telefonu, zgłoś się jak najszybciej do najbliższego lokalu.