Naprawa Sony Xperia Z1

xperia z1 compact
[masterslider_pb alias=”ms-1″]

  Zamów darmową diagnozę,
  wycenę naprawy lub kosultację

  Zadzwoń do Nas
  22 506 50 24
  (odpowiedź natychmiastowa)
  lub wypełnij formularz poniżej
  (odpowiedź do 24h)

  Firma Sony słynąca przede wszystkim z produkcji świetnych odbiorników TV oraz sprzętu audio zaskoczyła wielu, gdy na początku 2013 roku z hukiem wkroczyła na rynek smartfonów z pierwszą Xperią oznaczoną literką Z, która okazała się początkiem serii trwającej do dziś. Posiadająca wiele zalet i wad doczekała się, zaledwie pół roku po premierze, swojego następcy. Xperią Z1 Japończycy z Sony udowodnili, że to nie jest chwilowe odstępstwo od reguły i należy traktować ich urządzenia mobilne bardzo poważnie. Xperia Z1 posiada niemal identyczny wygląd, co jego poprzednik i nie ma w tym niczego dziwnego, bo prosta, ale ciepło przyjęta konstrukcja nie wymagała żadnych większych zmian. Jednak wystarczy wziąć telefon do ręki, aby zauważyć kilka niewielkich istotnych zmian, przede wszystkim Xperia Z1 jest troszkę wyższa, szersza i minimalnie grubsza, co odbiło się na jej wadze, która teraz doszła do 170g. Poza tym, reszta została niezmieniona, czyli nadal mamy do czynienia z połączeniem metalu, niewielkiej ilości plastiku i dwóch, dużych szybek pokrywających przód oraz tył smartfona. Sony zastosowało w tym modelu 5 calowy ekran o rozdzielczości Full HD, 2GB pamięci RAM i czterordzeniowy procesor 2,2GHz. Nie zapomniało również o aparacie głównym, który może pochwalić się świetnym parametrem 20,7Mpix i poważnie wyróżnia się na tle konkurencji, a zdjęcia wychodzą naprawdę wysokiej klasy, ostre o ciekawej głębi koloru. Na deser Xperia Z1 funduje nam wyjątkowo długie działanie bez konieczności ładowania, a wszystko to dzięki baterii o mocy 3000mAh.

  Mimo wszystko należy wziąć poprawkę na to, że już parę lat po premierze minęło, a Xperia Z1, jak każdy smartfon, posiada pewne ograniczenia techniczne. Jeśli używamy naszego telefonu od kilku lat, trzeba liczyć się z nieuniknionym starzeniem się sprzętu. Pierwszym objawem takiego stanu, najprawdopodobniej będzie zdecydowanie krótszy czas pracy na baterii. Mimo swej dużej mocy, po pewnym czasie ma prawo odmawiać posłuszeństwa i częściej prosić o doładowanie. W serwisie Sony w Warszawie doskonale zdajemy sobie sprawę jak niekomfortowa to sytuacja dla każdego użytkownika Xperii Z1. W związku z tym wychodzimy naprzeciw Twoim potrzebom, oferując wymianę zużytej baterii na nową. Wystarczy, że się zgłosisz do naszego salonu w Warszawie, a nasz technik dokładnie zdiagnozuje smartfona, wykluczając jakiekolwiek inne usterki o podobnych objawach i bezzwłocznie wymieni akumulator. Niestety, nawet taka błaha operacja na Xperii Z1 wymaga wielu lat parktyki oraz odpowiedniego sprzętu i miejsca pracy. Współczesna konstrukcja nie pozwala na bezinwazyjne otwarcie obudowy, dlatego jako serwis Sony odradzamy próby takich napraw we własnym zakresie.

  Kolejną najczęstszą usterką, z jaką pojawiają się u nas Xperie Z1 są poważne stłuczenia. Jak wspominaliśmy wcześniej, jej obudowa składa się głównie z elementów szklanych. W przypadku tylnej klapki zbicie doprowadzi do rozszczelnienia się całego urządzenia, wtedy piasek lub woda z łatwością znajdą drogę do jego wnętrza i poczynią ogromne, często nieodwracalne szkody, aby tego uniknąć należy jak najszybciej tę część wymienić. Natomiast pęknięcie przedniego szkła pokrywające ekran z reguły skutkuje brakiem reakcji wyświetlacza na dotyk, dlatego w naszym serwisie Sony w Warszawie proponujemy jedyne skuteczne rozwiązanie, czyli wymianę całego modułu ekranowego na nowy. Dzięki temu funkcjonalność Twojej Xperii Z1 zostanie w pełni przywrócona, a Ty szybko zapomnisz o troskach i będziesz mógł na kolejne lata odłożyć zakup nowego urządzenia.

  W naszym serwisie Sony w Warszawie poradzimy sobie z każdym problemem, jaki napotkasz podczas użytkowania Xperii Z1, dlatego jeśli zauważysz niepokojące objawy, odwiedź nasz lokal i poradź się prawdziwych specjalistów.