Naprawa Sony Xperia Z Ultra

xperia z ultra
[masterslider_pb alias=”ms-1″]

  Zamów darmową diagnozę,
  wycenę naprawy lub kosultację

  Zadzwoń do Nas
  22 506 50 24
  (odpowiedź natychmiastowa)
  lub wypełnij formularz poniżej
  (odpowiedź do 24h)

  Xperia Z Ultra jest urządzeniem stworzonym przez firmę Sony, które zaciera granicę pomiędzy smartfonem, a tabletem. Wyglądem do złudzenia przypomina flagową Xperię Z1, różni ją jedynie wielkość oraz grubość. Xperia Z Ultra, jak przystało na twór zwany phabletem, jest zdecydowanie duży jak na smartfona, ale mniejszy niż każdy przeciętny tablet dostępny na rynku. Takie rozwiązanie ma na celu zapełnienie swego rodzaju niszy, dla wszystkich tych, którym telefon służy głównie do ogólnorozumianych multimediów. Wielu z nas co raz rzadziej wykonuje połączenia, najczęściej piszemy całą masę wiadomości, przeglądamy strony internetowe, robimy zdjęcia, filmy i gramy w różne gry, właśnie dla takich osób powstały phablety. Ich konstrukcja pozwala cieszyć się wszelkimi zaletami tabletów, czyli przede wszystkim większym ekranem ułatwiającym chociażby pracę lub oglądanie seriali i najważniejszą funkcję każdego telefonu, czyli możliwość wykonywania połączeń. Phablet Xperia Z Ultra jest rzeczą uniwersalną, dla kogoś, kto nie chce nosić ze sobą dwóch urządzeń, bo woli mieć od razu wszystko w jednym. Trzeba przyznać, że jest to niezwykle wygodne i opinia kolejnego nieprzydatnego gadżetu, w tym wypadku nie znajdzie zastosowania. Sony postanowiło wyposażyć swoją hybrydę w ekran o wielkości 6,4 cala, czterordzeniowy procesor oraz 2GB pamięci RAM, czyli niemal dokładnie kopię z Xperii Z1, poza wyświetlaczem. Tak duże cacko musi być zasilane przez odrobine mocniejszy akumulator od przeciętnego, umieszczanego w każdym smartfonie, dlatego moc baterii to, aż 3050mAh.

  Niestety, w naszym serwisie Sony w Warszawie doskonale zdajemy sobie sprawę z wielu ograniczeń tego sprzętu. Xperia Z Ultra jest duża, nie zawsze poręczna, a do tego bardzo często używana, niemal na okrągło. Takie czynniki wpływają na wzrost ryzyka wypadków i rzeczywiście ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości. Eksploatując nasz phablet z taką częstotliwością narażamy go na upadki skutkujące poważnymi uszkodzeniami. Najczęstszym problemem jest pękniecie przedniej lub tylnej szybki. W przypadku tyłu, wystarczy wymienić całą tylną klapkę na nową w naszym serwisie Sony w Warszawie, w którym doświadczony technik bez trudu dokona takiej naprawy, używając do tego celu profesjonalnych narzędzi, bez których można jedynie doszczętnie zniszczyć phableta. Natomiast przy uszkodzeniu przodu, należy dokonać wymiany całego modułu ekranowego, gdyż przy takich uszkodzeniach, często problem nie leży tylko w pękniętej szybce, ale we wszystkich warstwach wyświetlacza uniemożliwiając jego normalnie funkcjonowanie, a takie rozwiązanie pozwoli na skuteczną naprawę i prawidłowe działanie Xperii Z Ultra.

  Po pewnym czasie na pewno zauważysz spadek wydajności baterii. Jej moc nie świadczy o długości życia, więc w końcu może odmówić posłuszeństwa. Raczej nie chcesz przekonywać się, jak bardzo uciążliwe jest korzystanie z takiego zaawansowanego technologicznie urządzenia, siedząc przez cały czas przy gniazdku. Warto wcześniej sprawdzić stan akumulatora w naszym serwisie Sony w Warszawie, gdzie technik po dokonaniu specjalistycznych testów stwierdzi, czy kwalifikuje się on do wymiany. Jeśli tak, to bezzwłocznie weźmie się do pracy, posługując się wyłącznie odpowiednim do tego sprzętem w specjalnie przygotowanym miejscu, które możliwe jest do stworzenia tylko w warunkach serwisowych. Skomplikowana konstrukcja Xperii Z Ultra nie pozwala przeciętnemu użytkownikowi na wymianę baterii we własnym zakresie, dlatego zawsze należy udać się do specjalisty, aby nie wyrządzić dodatkowych szkód urządzeniu i nie narazić się na dodatkowe koszty.