Naprawa Sony Xperia X Compact

xperia x compact
[masterslider_pb alias=”ms-1″]

  Zamów darmową diagnozę,
  wycenę naprawy lub kosultację

  Zadzwoń do Nas
  22 506 50 24
  (odpowiedź natychmiastowa)
  lub wypełnij formularz poniżej
  (odpowiedź do 24h)

  Japoński gigant Sony ostatnio zakończył produkcję serii Z i skupił się na nowej, oznaczonej symbolem X. W krótkich odstępach czasu wypuścił kilka wersji podstawowego przedstawiciela tego modelu, celując w różne grupy swoich potencjalnych klientów. Teraz przyszedł czas, na tych, którzy zawsze woleli mniejsze, bardziej kompaktowe oraz zręczniejsze smartfony, czyli kontynuację starszych i drobniejszych „zetek” w nowej, trochę zmienionej odsłonie, Xperię X Compact. Wielkość urządzenia, jest jak zwykle podyktowana wyświetlaczem, ale tu żadnej rewolucji nie ma, nadal Sony pozostaje przy 4,6 calach, co wystarczy do swobodnego przeglądania multimediów i obsługi telefonu jedną ręką. Względem poprzedniej serii dorzucono pamięci RAM, teraz jest to już 3GB. Jego bateria nadal posiada 2700mAh mocy, co przy tej wielkości ekranu daje świetne parametry wydajności, ale są też pewne zmiany. Kamera została pozbawiona możliwości nagrywania w rozdzielczości Ultra HD, trochę dziwi taki zabieg producenta, gdyż w Z3 i Z5 Compact był to standard, który wynosił te smartfony ponad konkurencję. Xperia X Compact została ofiarą jeszcze jednego, bardzo ważnego uszczuplenia parametrów, mianowicie nie posiada już certyfikatu o wodoszczelności. Być może jest to kwestia słabnącej pozycji Sony na rynku i jej problemów finansowych, a może poszli po rozum do głowy i przestali wciskać klientom przysłowiowy kit, bo w „zetkach” odporność na wodę i rzekomą szczelność można było włożyć między bajki, niby była, niby pod wodą nic złego się nie działo, a po pewnym czasie okazywało się, że smartfon ulegał zalaniu i coś zaczynało w nim szwankować. Nie byłoby tragedii, zdarza się, ale najgorsza była polityka gwarancyjna firmy, która jej nie uwzględniała w takich przypadkach, a to bardzo nadwyrężyło dobre imię tak znanej i przez większość cenionej marki. Cieszy za to jakość zdjęć, które wykonujemy przy użyciu 23 megapikselowego aparatu, wyglądają świetnie, na plus również ich głębia koloru oraz ostrość. Xperia X Compact wreszcie choć trochę wygląda inaczej, niż wszystkie poprzednie modele Sony. Odświeżony design dużo wnosi i sprawia, że przyjemnie się trzyma i patrzy na ten telefon. Grubsze i zaokrąglone boki dają miłe wrażenie optyczne, z przodu zastosowano klasycznie dla Sony, taflę szkła pokrywającą ekran, a tył wykonano z błyszczącego plastiku, co jednoznacznie rozwiązuje problem pojawiający się w Xperiach Z3 Compact z samoistnie pękającą tylną szybką, ale niestety dodaje nowy. Plastik, który zastosowano jest bardzo podatny na rysy, wystarczy lekki kontakt z twardszym podłożem, przesunięcie telefonu na nocnej szafce i już mamy widoczne zniszczenia na obudowie.

  Warto pamiętać, że jeśli już zdecydujemy się na posiadanie nowego przedstawiciela kompaktowych smartfonów Xperia, jej niezawodność nie będzie trwała wiecznie. Jak każde mobilne urządzenie w końcu zacznie się zużywać, co będzie objawiało się bardzo niekomfortowymi przypadłościami. Najpewniejszy będzie spadek wydajności baterii w naszej Xperii X Compact. Każdy akumulator, mimo swej mocy, ma określoną przebytymi cyklami ładowania, żywotność. Po przekroczeniu jej pewnej liczby, nasz telefon będzie wymagał częstszego podłączania do źródła prądu, co w końcu stanie się bardzo irytujące. Jedynym wyjściem z tej sytuacji będzie wymiana baterii na nową w naszym serwisie Sony w Warszawie, w którym będziesz miał pewność, że oddajesz swoje drogocenne urządzenie w profesjonalne ręce doświadczonego technika. Pozornie błaha wymiana, w takim telefonie, to prawdziwy koszmar, któremu podołać mogą tylko odpowiednie narzędzia w połączeniu z umiejętnościami serwisanta. Serwis Sony w Warszawie cechuje szybkość i skuteczność świadczonych napraw, więc nie musisz martwić się o szukanie telefonu zastępczego, gdyż baterię wymienimy od ręki.

  Przy Xperii X Compact należy bardzo uważać na ciecz. Wszelkie kontakty naszego smartfona z nią, mogą, a raczej na pewno będą opłakane w skutkach. Brak wodoszczelności odbije się na sposobie użytkowania go w każdych warunkach, teraz już nie wylejemy przy nim bezkarnie herbaty i nie wyciągniemy w trakcie ulewy. Jeśli jednak zdarzy się nieszczęśliwy wypadek z Xperią X Compact i wodą w roli głównej, należy jak najszybciej wyłączyć urządzenie i udać się do naszego serwisu Sony w Warszawie. Nasi serwisanci otworzą telefon, wyjmą baterię, aby nie dochodziło do zwarć na płycie głównej i wysuszą go w specjalistycznej myjce ultradźwiękowej. Następnie dokonają dokładnych oględzin, sprawdzając czy wszystkie podzespoły działają we właściwy sposób, aby oddać urządzenie w pełni sprawne i bez śladu zamoczenia.

  Oczywiście nasz serwis Sony w Warszawie i jego technicy, są w stanie poradzić sobie z każdą naprawą Xperii X Compact, więc jeśli zauważysz niepokojące objawy, nie zwlekaj, pozwól pomóc sobie i swojemu telefonowi.