Naprawa Sony Xperia X

xperia x naprawa
[masterslider_pb alias=”ms-1″]

  Zamów darmową diagnozę,
  wycenę naprawy lub kosultację

  Zadzwoń do Nas
  22 506 50 24
  (odpowiedź natychmiastowa)
  lub wypełnij formularz poniżej
  (odpowiedź do 24h)

  Xperia X od Sony, to pierwszy flagowy przedstawiciel tej marki wśród smartfonów, który zwiastuje nowe rozdanie na tym rynku. Japońska firma ma już za sobą linię Xperii oznaczoną literką Z, teraz nadchodzi nowa X, a „zetki” doczekały się zasłużonego końca zwieńczonego modelem Z5. Czy w parze z nową nazwą pojawia się nowa jakość? Szczerze mówiąc bardzo ciężko to jednoznacznie stwierdzić, niby inne, a jednak takie samo, Sony na pewno tym modelem zatrzyma przy sobie wiernych klientów, ale może mieć problem z pozyskaniem nowych. Nowe oznaczenie nie przyczyniło się znacznie do zmiany wyglądu Xperii X względem całej serii Z. Nadal dla nie wprawnego oka, do złudzenia przypomina te same smartfony, do których Sony przyzwyczaiło nas od lat, a różnice kończą się na detalach. Dookoła telefonu zastosowano metalową ramkę, przód typowo dla Xperii pokryto taflą szkła, natomiast tył nareszcie wykonano z matowego metalu, który zastąpił kruche szkło i plastik z poprzednich wersji, co zdecydowanie zwiększy wytrzymałość tego urządzenia. Wbrew pozorom nowa seria ma jeden, bardzo poważny plus, mianowicie Sony wreszcie postanowiło wycofać się z wątpliwego marketingu i przestało wprowadzać klientów w błąd, zapewniając o wodoszczelności swoich urządzeń. Tutaj wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i postanowił nie obiecywać gruszek na wierzbie, bo jak doskonale pokazuje nasza codzienność w serwisie Sony w Warszawie, te zapewnienia i certyfikaty zdobywane przez „zetki” można sobie wsadzić między bajki. Nadal są to, te same technologie, więc cały czas mamy ten sam stopień szczelności, ale już nikt nam nie wmówi, że jest to wodoszczelność. Xperię X wyposażono w 5 calowy ekran, który wyświetla w standardzie Full HD, dorzucono do tego 3GB pamięci RAM i akumulator o zadowalającej mocy 2620mAh i czasie pracy. Nie można nie wspomnieć o głównym aparacie, który w tym smartfonie może pochwalić się świetną jakością zdjęć dzięki prawie 25Mpix.

  Nasz serwis Sony w Warszawie zdaje sobie jednak sprawę z tego, że Xperia X nie jest nie zawodna. Mimo swojej wysokiej ceny i bardzo przyzwoitej jakości wykonania, potrafi ulegać wielu usterkom. Czasem są one spowodowane czynniki zewnętrznymi, a innym razem specyficzną konstrukcją i typowymi ograniczeniami dla urządzeń elektronicznych.

  Prawdopodobnie najczęstszym problemem, na który żaden użytkownik, nawet bardzo dbający o swój sprzęt, nie będzie miał wpływu, jest akumulator. Bateria w Xperii X, mimo swej dużej mocy, ma ograniczoną żywotność. Im więcej cykli ładowania przejdzie, tym szybciej się zużywa, w rezultacie będzie to skutkowało zmniejszeniem jej wydajności, czyli krótszą pracą poza podłączeniem do źródła prądu. W takim wypadku możliwość naprawy, tego bez wątpienia wielce uciążliwego objawu, jest wymiana zużytego akumulatora na nowy. Najlepiej tego dokonać w naszym serwisie Sony w Warszawie, w którym specjalistyczny zespół składający się z doświadczonych techników precyzyjnie i skutecznie wymieni baterię. Pozornie może wydawać się to, bardzo błaha usługa, ale niestety skomplikowana budowa Xperii X wyklucza wykonanie jej bez profesjonalnych narzędzi i specjalnie przygotowanego miejsca pracy, możliwego do stworzenia tylko w warunkach serwisowych.

  Oprócz usterek powstałych niezależnie od nas, są też takie, które bez naszej ingerencji nigdy by nie miały miejsca. Bardzo popularnym przykładem takiego nieszczęścia, które może spotkać każdego, są upadki. Używając czegoś przez cały czas, nie sposób w końcu tego zrzucić z biurka lub wypuścić z rąk. Skutek takiego upadku może być fatalny dla wyświetlacza w Twojej Xperii X. Stłuczona szybka, najczęściej powoduje brak reakcji na dotyk, co uniemożliwia nam obsługę smartfona. Jedynym skutecznym wyjściem w takiej sytuacji jest wymiana całego modułu ekranowego na nowy w naszym serwisie Sony w Warszawie. Jest to niezwykle trudna naprawa, wymagająca lat doświadczeń i tysięcy godzin spędzonych nad smartfonami i właśnie to cechuje naszych serwisantów. Skuteczność tej naprawy gwarantuje, że otrzymasz Xperię X w stanie dokładnie takim, jak przed jej uszkodzeniem, z prawidłową wrażliwością na Twój dotyk oraz pięknym wyglądem.

  Częste są również zalania Xperii X, już nie jest ona wodoodporna, dlatego należy trzymać się z dala od wszelkiego rodzaju cieczy. Natomiast jeżeli przydarzy się nieszczęśliwy wypadek, jedynym ratunkiem jest bardzo szybkie wyłączenie telefonu i oddanie go do naszego salonu serwisowego Sony w Warszawie. Wysuszymy w profesjonalny sposób urządzenie, korzystając z myjki ultradźwiękowej i dokonamy wszelkich starań, by ciecz w jego wnętrzu nie poczyniła żadnych szkód.

  Oczywiście są to tylko niektóre naprawy jakie wykonujemy na Xperiach X, więc jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy zgłoś się do naszego serwisu Sony w Warszawie, a udzielimy niezbędnej pomocy, naprawiając smartfona i przywracając mu dawną świetność.