Naprawa Sony Xperia Z

sony xperia z
[masterslider_pb alias=”ms-1″]

  Zamów darmową diagnozę,
  wycenę naprawy lub kosultację

  Zadzwoń do Nas
  22 506 50 24
  (odpowiedź natychmiastowa)
  lub wypełnij formularz poniżej
  (odpowiedź do 24h)

  Pierwszy flagowiec firmy Sony z linii smartfonów oznaczonych literą Z w dniu swojej premiery, był dla Japończyków otwarciem nowej ery w ich być albo nie być na rynku tych urządzeń. Trzeba przyznać, że dość udanie pokazali całemu światu, iż należy traktować telefony tej marki jako poważnego gracza wśród producentów tego typu telefonów. Bardzo prosty w konstrukcji, ale z pewnością piękny. Uroku Xperii Z dodają dwie tafle szkła, pierwsza pokrywa ekran, natomiast z drugiej zrobiona została tylna klapka, zaś obramowanie zostało wykonane z aluminium. Takie rozwiązanie budzi wiele kontrowersji natury technicznej, ale o tym za moment. Smartfon został wyposażony w czterordzeniowy procesor o mocy 1,5GHz i jak na swoje czasy, bardzo wydajny układ graficzny Adreno 320. Dodatkowo Sony, jakby jeszcze było komuś mało, uraczyło nas 2GB pamięci RAM, więc jak widać, z wydajnością telefonu jest naprawdę bardzo przyzwoicie. Należy zwrócić uwagę na 5 calowy ekran, wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD, czyli możemy cieszyć się świetną jakością i nie mamy na co tutaj narzekać. Ciekawostką, budzącą wątpliwości, jest wodoszczelność Xperii Z. Producent na początku deklarował jego pełną szczelność, zachęcając nawet do mycia smartfona pod bieżącą wodą, lecz po pewnym czasie wycofał się z tej ścieżki marketingu, zdecydowanie schodząc z tonu. Praktyka też nie dała jednoznaczniej odpowiedzi na pytanie, czy Xperia Z jest odporna na ciecz, jednak jak pokazuje nasza rzeczywistość w serwisie Sony w Warszawie, raczej nie jest. Sam producent mimo szumnych zapowiedzi, nie uwzględnia gwarancji jeśli wykryje ślady cieczy wewnątrz urządzenia, krótko mówiąc jeśli zechcemy wykąpać się z naszym telefonem i jakimś trafem dostanie się do jego wnętrza wilgoć, która poczyni szkody, nie liczmy na pomoc firmy Sony. Tutaj Japończycy ewidentnie się nie spisali, bo w takich przypadkach po prostu chowają głowę w piasek sami sobie zaprzeczając, bo jak inaczej można zrozumieć taką politykę firmy, która najpierw zachęca do korzystania z urządzenia w każdych warunkach, następnie już mniej oficjalnie i bez rozgłosu, nie udziela pomocy swoim klientom, jeśli okazuje się, że wodoodporność nie działa tak jak powinna? Dlatego jako profesjonalny serwis Sony odradzamy wszelkie kontakty z wodą Xperii Z i zalecamy szczególną ostrożność w jej pobliżu.

  Xperia Z jest już na rynku kilka ładnych lat, więc siłą rzeczy może nie zawsze działać tak, jak byśmy tego sobie życzyli. Pierwszym objawem starzenia się naszego sprzętu, z reguły jest skrócony czas działania w oparciu o zasilanie z baterii. Łatwo się domyślić jak niekomfortowe stanie się, w takiej sytuacji, użytkowanie naszego smartfona. Ciągłe szukanie źródła prądu i stres, gdy na środku ulicy stan baterii będzie oscylował w granicach 20%, a telefon w każdej chwili będzie mógł po prostu się wyłączyć, nie jest absolutnie niczym przyjemnym. W takim wypadku należy bezzwłocznie udać się do naszego serwisu Sony w Warszawie, w którym nasza profesjonalna ekipa serwisowa dokona wymiany zużytego akumulatora na nowy, przy użyciu odpowiednich narzędzi, gwarantując pełną skuteczność takiej naprawy.

  Kolejną przykrą niespodzianką, z którą możesz się zetknąć w Xperii Z, jest jej obudowa. Dokładniej rzecz ujmując jej szklane pokrycie z obydwu stron. Szklana tylna klapka ładnie wygląda, ale jest bardzo mało wytrzymała na wszelkie uderzenia, a gdy używamy naszego telefonu wszędzie i przez cały czas, ma on prawo w końcu wypaść nam z rąk i nieprzyjemnie upaść na ziemię. Taki upadek z reguły skutkuje stłuczeniem tylnej klapki, która (co by nie mówić o wodoszczelności urządzenia) chroni podzespoły ukryte w środku przed czynnikami zewnętrznymi naszego urządzenia, takimi jak kurz, pył czy lekka wilgoć. Na szczęście w naszym serwisie Sony w Warszawie oferujemy wymianę tej części na nową przywracając pełne bezpieczeństwo Twojej Xperii Z. Podczas upadków, stłuczeniom również może ulec przednia tafla szkła pokrywająca ekran. Najczęściej skutkiem takiego pęknięcia szybki jest niereagujący na nasz dotyk wyświetlacz, sprawiając, że smartfon staje się bezużyteczny. Technicy w naszym serwisie Sony w Warszawie dokonują w takich przypadkach, bardzo skomplikowanej oraz trudniej wymiany całego modułu ekranowego, gdyż tylko to zapewnia skuteczność wykonanej naprawy.

  Oczywiście to tylko niektóre z napraw jakie przeprowadzamy w Xperii Z, więc jeśli zauważyłeś jakiekolwiek niepokojące objawy lub coś, co bardzo przeszkadza w prawidłowym użytkowaniu smartfona, przyjdź do najbliższego salonu serwisowego Sony w Warszawie i oddaj go w doświadczone ręce naszych fachowców. Gwarantujemy szybką diagnozę oraz dokładną wycenę kosztów naprawy i towarzyszący temu profesjonalizm, zapewniając, że zawsze będziesz informowany na bieżąco o postępach prac, by w końcu oddać w Twoje ręce Xperię Z, która będzie jak nowa, szybka, sprawna i przede wszystkim piękna.