Naprawa Sony Xperia XA

xperia xa
[masterslider_pb alias=”ms-1″]

  Zamów darmową diagnozę,
  wycenę naprawy lub kosultację

  Zadzwoń do Nas
  22 506 50 24
  (odpowiedź natychmiastowa)
  lub wypełnij formularz poniżej
  (odpowiedź do 24h)

  Sony wraz z modelem Xperia X zapoczątkowało nową serię smartfonów, odstawiając modele oznaczone literką Z. Następną Xperią okazała się bardziej budżetowa wersja flagowego przedstawiciela telefonów Sony – Xperia XA. Jej cena rynkowa jest o połowę niższa od poprzednika, za to została trochę gorzej wyposażona, jak na budżetówkę przystało. Posiada ekran o wielkości 5 cali oraz rozdzielczości HD, który w całości został pokryty taflą szkła, natomiast tylna klapka jest plastikowa i podatna na zarysowania, a to niestety trochę psuje jego ekskluzywny wygląd. Zdecydowanie na korzyść, względem poprzedników, przemawia lekko zmodyfikowana konstrukcja. Wypukły wyświetlacz, zaokrąglone boki i rogi odświeżają dawno opatrzony wygląd i nadają uroku urządzeniu. Dla Sony standardem stał się czytnik linii papilarnych, który zaczął być stosowany w każdym telefonie, nie inaczej jest Xperii XA. Niestety cena, zauważalnie przekłada się na jakość zdjęć, gdyż w tym smartfonie aparat główny posiada tylko 13Mpix, natomiast przedni 8Mpix. Takie parametry sporo odbiegają od przyjętych standardów, w Xperii X mieliśmy przyjemność pstrykania fotek aparatem 20,7Mpix. Baterię zaś, można uznać za co najmniej przyzwoitą, jej moc to 2300mAh i w zupełności każdemu powinna wystarczyć. Całkowita waga telefonu mieści się w 137g, więc spokojnie można go zaliczyć do lekkich. Parametry Xperii XA są bardzo zbliżone do Samsunga S5, który 2 lata temu był flagowym przedstawicielem tej marki, dziś wystarczy to jedynie na solidną średnią półkę. Oprócz tego, należy zwrócić uwagę na bardzo istotną kwestię wodoodporności, z której Sony całkowicie, po „zetkach”, postanowił się wycofać, więc uważajmy na Xperię XA, która już nie wybaczy kontaktu z cieczą i prawdopodobnie odmówi posłuszeństwa.

  Jeśli jednak przytrafi Ci się drobny incydent z wodą w roli głównej, nasz serwis Sony w Warszawie udzieli wszelkiej pomocy, by nie dopuścić do uszkodzenia telefonu. Xperia XA, jak każdy smartfon, jest bardzo podatny na usterki spowodowane wodą. Gdy dopuścimy do zalania telefonu, ciecz szybko zacznie uszkadzać poszczególne podzespoły nie mając dla nich żadnej litości. W takiej sytuacji bardzo ważny jest czas, musimy jak najszybciej wyłączyć Xperię XA, by nie dochodziło do zwarć w jej wnętrzu i udać się do naszego salonu serwisowego Sony w Warszawie. W nim nasz doświadczony technik, otworzy specjalistycznymi narzędziami telefon i profilaktycznie odłączy baterię. Następnie oczyści telefon z cieczy w specjalnej myjce ultradźwiękowej, a po tej czynności dokona dokładnych oględzin, diagnozując ewentualne usterki wymagające naprawy, które zdążyły powstać na skutek działania wody. Jeśli takowe się pojawią, wtedy za Twoją zgodą szybko, sprawnie i skutecznie naprawi je, dając Xperii XA drugie życie.

  Smartfonów w dzisiejszych czasach używamy przez cały czas. Czasem zmusza nas do tego praca, a czasem po prostu nie lubimy się z nimi rozstawać, gdyż te mobilne urządzenia stały się dla nas tzw. „oknem na świat”, głównie dzięki możliwości dostępu za ich pośrednictwem do internetu i wszelkich multimediów z filmami i grami na czele, ale również dlatego, że pełnią te same funkcje, co zwykłe telefony. Wtedy bardzo ważną cechą jest czas działania akumulatora, im dłużej pracuje, tym mniej musimy martwić się o to gdzie jesteśmy i czy mamy ze sobą ładowarkę. Xperia XA posiada baterię o dużej mocy, ale też o określonej żywotności. Gdy eksploatujemy nasz telefon z tak dużą częstotliwością i przynajmniej raz na dwa dni podłączamy go do prądu, w końcu zdecydowanie spadnie wydajność akumulatora. Nie trudno sobie wyobrazić, jak niekomfortowe stanie się użytkowanie Xperii XA, dlatego po zauważeniu pierwszych niepokojących objawów, udać się do naszego serwisu Sony w Warszawie, w którym Twoja zużyta bateria zostanie wymieniona na nową, a czas pracy telefonu znacząco się wydłuży.

  Serwis Sony w Warszawie jest w stanie naprawić każdą usterkę w Xperii XA, więc jeśli zauważysz niepokojące objawy, nie wahaj się oddać swojego smartfona w fachowe ręce naszych serwisantów, którzy zagwarantują szybkie i skutecznie działania, abyś na nowo mógł cieszyć się wszelkimi możliwościami Twojego urządzenia.