Sony wydało jeden z najbardziej dostępnych systemów multimedialnych z obsługą Apple CarPlay .

Firma Sony rozpoczęła sprzedaż cyfrowego odbiornika multimedialnego XAV-AX100, stworzonego specjalnie do pracy z wieloma producentami w technologii Apple CarPlay i Android Auto. Urządzenie, zaprezentowano w sierpniu tego roku, zapewnia wygodny sposób korzystania z najbardziej przydatnych podczas jazdy funkcji w smartfonach Apple’a: rozmowy telefoniczne, nawigacja, muzyka, wiadomości.
Początek sprzedaży Sony XAV-AX100 zaplanowano na listopad tego roku, jednak nastąpiło opóźnienie i weszło do sprzedaży dopiero teraz. Cena nie zmieniła się od momentu ogłoszenia, więc system multimedialny będzie dostępny za $499.
Aby podłączyć iPhone’a do urządzenia trzeba skorzystać z kabla Lighting-USB, a następnie można wykonywać połączenia, korzystać z map i nawigacji, słuchać muzyki oraz wysyłać wiadomości. Natomiast mikrofon i głośniki znajdują się w komplecie.

Dotykowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli charakteryzuje się wysoką czułością, obsługuje gesty przeciągania oraz posiada wysoką jasność i kontrast.

Nowy produkt od jednego z największych światowych producentów elektroniki samochodowej jest kompatybilny z iPhone 5S, iPhone 5C, iPhone 5, iPhone 6 (6 Plus), iPhone 6S (6S Plus), iPhone 7 (7 Plus).

XAV-AX100, to jeden z najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań, które pozwala korzystać z Apple CarPlay, jak i Android Auto do zarządzania smartfonem z poziomu wyświetlacza systemu multimedialnego w samochodzie. Inne rozwiązania o podobnej funkcjonalności kosztują między $1000-1500.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu!

Dodaj komentarz