Google stara się maksymalnie uprościć użytkownikom przejście z iPhone’a na Androida.

transfer-contacts-iphone-to-android

Google wydało nową wersję Google Drive dla iOS, który jest dużym uproszczeniem dla użytkowników iPhone’a, którzy kupili smartfon z systemem Android. Teraz mogą bezproblemowo przesyłać swoje dane na nowe urządzenie.
W Google Drive pojawiła się funkcja, która pozwala zapisać kontakty, kalendarz i galerię zdjęć. Przy rezygnacji z iPhone’a na rzecz, na przykład, Google Pixel lub innego smartfona opartego na systemie Android, te dane mogą być przesłane na nowy telefon automatycznie.

Na początku użytkownik musi pobrać aplikację Google Drive, a następnie utworzyć konto Google, aby przejść do Menu > Ustawienia > Kopia zapasowa i wybrać potrzebne dane. Google zaleca, aby zrobić kopię zapasową, gdy iPhone jest podłączony do zasilacza i ma połączenie z siecią Wi-Fi. Kopiowanie, w zależności od ilości danych, może potrwać nawet kilka godzin. Ponadto, dla prawidłowego działania aplikacja Google Drive musi być uruchomiona i widoczna na ekranie, nie może działać w tle.

Po skopiowaniu danych wystarczy zalogować się do urządzenia z systemem Android za pomocą tego samego konta Google i wszystkie informacje będą dostępne na nowym telefonie.
Nowe funkcje Google Drive stały się odpowiedzią na aplikację Move do iOS od Apple’a, która także ma umożliwić użytkownikowi komfortową przesiadkę ze starego smartfona, tylko w odwrotnym kierunku.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz