Niedawna konferencja prasowa Sony na Słowacji w związku z wydaniem smartfonów Sony Xperia XZ i Xperia X Compact pojawiła się nie tylko ze względu na wydanie tej nowości w tamtejszym regionie. W trakcie wydarzenia przedstawiciele firmy pokazywali różne slajdy z ciekawymi informacjami dotyczącymi urządzeń, a w jednym pokazali wstępny plan wyjścia nowej wersji oprogramowania Android 7.0 Nougat dla Sony Xperia!
Co prawda aktualizacje będą tylko w cyklu miesięcznym, w którym według wstępnych danych, Japończycy zamierzają wdrożyć oprogramowanie, nie podając przy tym żadnych dokładnych dat.

Wydanie nowej odsłony systemu Android w wersji 7.0 zostanie podzielone na cztery i obejmie tylko najnowsze modele, co może niepokoić właścicieli tych ubiegłorocznych.

W pierwszym etapie firmware otrzymają smartfony z czołowym chipsetem Snapdragon 820 – Sony Xperia XZ i Xperia X Performance i stanie się to prawdopodobnie w październiku tego roku.
Za nimi już w listopadzie firmware Android Nougat musi wyjść na Xperia X i Xperia X Compact, które działają na Snapdragon 650.
Trzeci etap premiery nowego firmware zaplanowano na grudzień, dla urządzeń wyposażonych w procesor Snapdragon 810, czyli smartfony Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 Premium, a także Xperia Z3+ i tablet Xperia Z4.
Na początku 2017 roku, Android 7 musi wyjść na modele Xperia XA oraz XA Ultra, ale nie jest znany dokładny miesiąc premiery.

Twórcy Somy Mobile starają się ze wszystkich sił, aby jak najszybciej wydać ostateczną i stabilną wersję systemu dla dużej liczby modeli ze wszystkimi jej ulepszeniami i innowacyjnymi zmianami, zapewniającymi komfort i wygodę korzystania z tych urządzeń.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas wiadomość

A nasz ekspert udzieli Ci fachowej pomocy.

Wysyłanie
[Głosów: 0   Average: 0/5]

© Serwis Sony Warszawa

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?