Wymiana zbitej szybki Sony Xperia w Warszawie

  Zadzwoń do Nas
  22 506 50 24
  (odpowiedź natychmiastowa)
  lub wypełnij formularz poniżej
  (odpowiedź do 24h)
  Firma Sony wypuszczając na rynek pierwszą Xperie nie miała do końca ustalonej koncepcji, raczej był to spory eksperyment, jak zwykle przeprowadzany na klientach. Jednak z czasem, wraz z kolejnymi modelami, wyklarowała się ścieżka, którą Sony zdecydowało się podążać. Ich smartfony miały być ładne, proste i dla wszystkich, dlatego jeden model występował w kilku wersjach, tak aby znalazł jak największą liczbę odbiorców, posiadających różne potrzeby. Szybko wszystkie Xperie zaczął łączyć jeden, wspólny element, był to ten sam design opierający się na kanciastej, prostokątnej obudowie, a flagowi przedstawiciele serii Xperia tacy, jak „Z” i najnowszy „X” miały, zarówno przód, jak i tył, pokryty taflą kruchego szkła. Nie można odmówić takiemu rozwiązaniu urody oraz elegancji, niestety w parze z tym nie szła, w żaden sposób, praktyka. Sony jednego razu zaliczyło nie małą wpadkę, przy Xperii Z3 pojawiał się poważny problem samopękających tylnych klapek obudowy, co nie jednego użytkownika doprowadziło do złości. Nie ma się czemu dziwić, w końcu sprzęt o wartości powyżej dwóch tysięcy złoty powinien być dopracowany w najmniejszych szczegółach z szacunku do klienta i wydawanych przez niego, ciężko zarobionych, pieniędzy.

  W kolejnych latach Sony wyciągnęło wnioski i usterka już przestała się pojawiać, natomiast nadal wiernie Xperie były wyposażane w szklane obudowy. Najgorsze w tym wszystkim jest fakt, że nawet najostrożniejsze obchodzenie się z tym delikatnym smartfonem, nie mogło zapewnić nam pełnej gwarancji nie występowania problemów z jego obudową. Telefony mają to do siebie, że używamy ich wszędzie, w różnych porach dnia i stanach dyspozycji naszych organizmów. Złe samopoczucie, stres, czy zmęczenie potrafią sprawić przykre niespodzianki, a jedną z nich jest chociażby wypuszczenie przypadkiem Xperii z rąk w czasie pisania wiadomości tekstowej. Nikomu tego nie życzymy, ale jako serwis Sony na terenie Warszawy, wiemy jak częsty jest to przypadek. Wtedy najczęściej dochodzi do zarysowań i pęknięć na przedniej szybce pokrywającej wyświetlacz. Cały model ekranowy Xperii składa się z trzech, bezpośrednio, fabrycznie i szczelnie ze sobą połączonych warstw – ochronnej szklanej, dotykowej i wyświetlającej obraz LCD. Taka konstrukcja sprawia, że wymiana takiej uszkodzonej szybki, będącej pierwszą warstwą w tym module i znacząco wpływającej na jakość obrazu i czułość wyświetlacza na nasz dotyk, jest bardzo skomplikowana.

  Nasi technicy posiadają odpowiednią wiedzę i praktyczne doświadczenie, więc są w stanie taką naprawę wykonać, natomiast wiemy też, jakie będą tego następstwa. Jakość części dostępnych na rynkach całego świata i wspomniana wyżej specyficzna konstrukcja Xperii, sprawiły, że od dłuższego czasu w dobrej wierze odradzamy wymianę samej szybki wyświetlacza. Zawsze będzie pojawiał się problem z dotykiem, tzw. „ghost touch”, a my jako profesjonalny serwis chcemy zapewnić stu procentową skuteczność wykonywanych przez nas napraw i dlatego radzimy zapoznać się z naszą ofertą wymiany całych ekranów w urządzeniach Sony Xperia.