Naprawa Sony Xperia Z5 Dual

xperia z5 dual
[masterslider_pb alias=”ms-1″]

  Zamów darmową diagnozę,
  wycenę naprawy lub kosultację

  Zadzwoń do Nas
  22 506 50 24
  (odpowiedź natychmiastowa)
  lub wypełnij formularz poniżej
  (odpowiedź do 24h)

  Smartfon japońskiego producenta Sony, to nic innego jak zwykła Xperia Z5, skąd zatem różnica w nazwie? Dual oznacza, że został on wyposażony w dodatkowy slot na kartę SIM, by móc używać dwóch numerów jednocześnie za pomocą jednego telefonu. Bardzo wygodna funkcja, dla wielu wręcz niezbędna. Telefon z możliwością obsługi dwóch kart SIM jednocześnie cieszą się co raz większą popularnością, dlatego producenci zdecydowanie chętniej wypuszczają wersje danego modelu z takimi slotami. Poza tym Xperia Z5 Dual posiada dokładnie tę samą specyfikację, co podstawowa wersja Z5. To nadal ta sama Xperia, przód i tył pozostaje pokryty kruchym szkłem, tylko tym razem w przypadku tylnej klapki użyto jego matowej wersji. Wyglądem do złudzenia przypomina swoje poprzedniczki, więc na pierwszy rzut oka ciężko znaleźć jakiekolwiek różnice. Ekran wyświetla obraz w standardowej rozdzielczości Full HD, choć trzeba przyznać, że robi to naprawdę nieźle. Przycisk „power” tym razem został mniej uwypuklony w ramce obudowy i wyposażony w czytnik linii papilarnych. Jak reszta smartfonów z linii Z, posiada certyfikat potwierdzający jego wodoodporność i bez wątpienia stanowi to atut, ale serwis Sony w Warszawie radzi nie sprawdzać tego w praktyce. Bateria w Xperii Z5 Dual jest dokładnie taka sama, jak w Z5. Posiada 2900mAh mocy, co w zupełności wystarcza do długiej pracy bez stałego źródła prądu. Jednak podobnie jak w przypadku Z5, wersja Dual ma pewne ograniczenia, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

  Pierwszą ułomnością konstrukcyjną, z jaką przyjdzie Ci się zmierzyć w przypadku Xperii Z5 Dual z pewnością będzie szkło. Piękny wygląd, to jak wiemy, nie wszystko. Przydałaby się odrobina wytrzymałości, ale niestety japońscy inżynierowie producenta nie rozpieszczają swoich wielbicieli pod tym względem. Używając naszego smartfona, codziennie narażamy go na wielorakie niebezpieczeństwa. Najczęstszym zdecydowanie są upadki, które kończą się zawsze w ten sam sposób, stłuczeniem pierwszej warstwy wyświetlacza lub tylnej klapki i w konsekwencji wizytą w naszym serwisie Sony w Warszawie. Na szczęście dla naszych doświadczonych techników takie naprawy, mimo swej niewątpliwej trudności, to chleb powszedni. Przy użyciu profesjonalnego sprzętu skutecznie dokonają wymiany tyłu lub przedniego modułu ekranowego, przywracając Twojej Xperii Z5 Dual dawny blask.

  Przytrafić każdemu może się nie tylko zwykły wypadek. Czasem będzie to przykry zbieg okoliczności lub tak zwana złośliwość przedmiotów martwych. Mówiąc jaśniej, jeśli zbijesz tylna klapkę, ale nadal będziesz korzystał z telefonu, może dojść do zalania. Pamiętajmy, że przy takich uszkodzeniach jakakolwiek szczelność Xperii Z5 Dual idzie w zapomnienie, a wtedy wilgoć, deszcz i inne czynniki niekorzystnie wpłyną na urządzenie. Ciecz w jego wnętrzu rozprzestrzenia się z prędkością światła, dokonując ogromnych zniszczeń, dlatego trzeba działać szybko i sprawnie. Po kontakcie z wodą, należy wyłączyć telefon i jak najszybciej udać się do serwisu Sony w Warszawie, gdzie Xperia Z5 Dual zostanie natychmiast wysuszona w myjce ultradźwiękowej i dokładnie zdiagnozowana.

  Warto wyróżnić jeszcze jeden problem, który z pewnością czeka każdego użytkownika po pewnym czasie. Baterie mimo swej mocy, mają określoną żywotność i prędzej lub później, po przekroczeniu dużej liczby cykli ładowania, w końcu odmówią posłuszeństwa. Wydajność takiego akumulatora bardzo szybko spada, a nikomu nie jest na rękę co chwila podłączać Xperię Z5 Dual do ładowarki. W takiej sytuacji należy wymienić baterię w serwisie Sony w Warszawie, by móc dalej cieszyć się z jej pełnej mocy poza własnym domem.