Naprawa Sony Xperia Z5 Compact

xperia z5 compact
[masterslider_pb alias=”ms-1″]

  Zamów darmową diagnozę,
  wycenę naprawy lub kosultację

  Zadzwoń do Nas
  22 506 50 24
  (odpowiedź natychmiastowa)
  lub wypełnij formularz poniżej
  (odpowiedź do 24h)

  Smartfony japońskiej marki Sony z serii Z Compact są ciekawą alternatywą dla wszystkich, którzy nie odczuwają potrzeby posiadania 5-calowego ekranu wyświetlającego obraz Full HD, a nawet 4K. Xperia Z5 Compact to już trzecia odsłona mniejszych wersji flagowych Xperii Z, a dokładniej, mniejszy brat Z5 i Z5 premium. Nieco okrojony od swoich większych odpowiedników, poza mniejszą rozdzielczością wyświetlanego obrazu na 4,6 calowym ekranie, posiada też baterię o sporo mniejszej mocy, bo 2700mAh, lecz powinno to w zupełności wystarczyć. Warto odnotować fakt, że nie ma znaczącej różnicy jeśli chodzi o główny aparat w Xperii Z5 Compact, która może pochwalić się 23Mpx, co pozwoli nam robić bardzo dobrej jakości zdjęcia. Stylistycznie różni się od swoich poprzedników bardziej toporną konstrukcją, płaskie boki tylko potęgują to wrażenie. Na szczęście w niczym to nie przeszkadza, natomiast trochę gorszym rozwiązaniem jest matowe szkło, z którego stworzona została tylna klapka urządzenia. Nie można odmówić tu ładnego wyglądu, ale zdecydowanie gorzej wypada funkcjonalność, lecz o tym w dalszej części naszego wywodu. Najgorzej w tej wersji wypada rozmieszczenie przycisków, a jego kwintesencją jest położenie przycisków regulacji głośności tuż pod przyciskiem „power”, który został tym razem spłaszczony i wyposażony w czytnik linii papilarnych. Takie położenia zmusza nas do ciągłej zmiany sposobu trzymania Xperii Z5 Compact, tylko po to, aby zmienić natężenie dźwięku.

  Pierwszym poważnym problemem konstrukcyjnym tego kompaktowego smartfona od Sony, jest wyżej wspomniane szkło. Zauważymy je z przodu, gdyż pokrywa ekran, oraz z tyłu, gdzie zastosowano jego matową wersję. Takie rozwiązanie sprawia, że tył jest w większym stopniu narażony na powstawanie widocznych rys praktycznie bez powodów. Jednak jest to najmniejsza niedogodność, ponieważ najbardziej niekorzystnie wypada tutaj odporność na uderzenia w wyniku upadków. Zarówno przód, jak i tył praktycznie na pewno zostaną przy takim zdarzeniu poważnie uszkodzone, mówiąc dokładniej, zwyczajnie się potłuką. Na całe szczęście w serwisie Sony w Warszawie profesjonaliści bez problemu dokonają naprawy wymiany tylnej klapki na nową. Zdecydowanie bardziej zasmuci nas potłuczona przednia szybka pokrywająca ekran, szczególnie, że w przeciwieństwie do iPhonów, w smartfonach Sony natychmiast przestaje on reagować na dotyk. Mimo to, nawet w takiej sytuacji nie spisujmy Xperii Z5 Compact na straty, gdyż serwis Sony w Warszawie ma na to jedyne słuszne rozwiązanie. Technik zaproponuje skuteczną wymianę całego modułu ekranowego na nowy, ponieważ tylko to daje gwarancję niezawodności. Pamiętajmy, że takie naprawy to skomplikowany proces, wymagający profesjonalnego sprzętu oraz doświadczenia, dlatego nie próbujcie działać na własną rękę.

  Najbardziej prawdopodobną przykrą niespodzianką, jaka może Ci się przytrafić w Xperii Z5 Compact jest zmniejszony czas pracy akumulatora poza źródłem prądu. Jak wiemy, ten smartfon nie posiada możliwości łatwego dostania się do wnętrza. Dlatego z pozoru łatwa czynność wymiany baterii na nową staje się poważną naprawą serwisową, którą oczywiście oferujemy w serwisie Sony w Warszawie. Jednak potrzeba do tego celu użyć profesjonalnych narzędzi i mieć nie lada umiejętności, dlatego lepiej oddać urządzenie w profesjonalne ręce naszego technika. Nie jest to absolutnie nic nowego i zaskakującego, że baterie w telefonach ulegają zużyciu, lecz w naszym serwisie Sony w Warszawie zawsze najpierw dokładnie diagnozujemy urządzenie, by mieć pewność, że nie wymaga ono żadnych innych napraw, a widoczne objawy faktycznie świadczą o wysokim zużyciu baterii.

  W serwisie Sony w Warszawie dokonasz wszystkich wyżej wymienionych napraw, ale i każdej innej. Jeśli coś w Twojej Xperii Z5 Compact nie pracuje tak, jak powinno zgłoś się do nas, a gwarantujemy, że wyjdziesz z pełni sprawnym smartfonem.

  Napisz do nas wiadomość

  A nasz ekspert udzieli Ci fachowej pomocy.

  Wysyłanie
  Click to rate this post!
  [Total: 3 Average: 4.7]

  © Serwis Sony Warszawa

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?