Naprawa Sony Xperia Z3+

xperia Z3+
[masterslider_pb alias=”ms-1″]

  Zamów darmową diagnozę,
  wycenę naprawy lub kosultację

  Zadzwoń do Nas
  22 506 50 24
  (odpowiedź natychmiastowa)
  lub wypełnij formularz poniżej
  (odpowiedź do 24h)

  Xperia Z3+, to dość dziwny twór firmy Sony, tym bardziej, że sam producent nie do końca jest pewien, tego co stworzył. Na naszym rynku model ten zadebiutował jako trochę ulepszona wersja flagowej Xperii Z3. Właśnie tutaj pojawiają się pierwsze wątpliwości, co do dokładnego określenia rodzaju tego smartfona, gdyż na wielu rynkach zagranicznych został zaprezentowany jako Z4, czyli kolejna pełnoprawna wersja linii Z. Jak się okazuje nie tylko Sony ma problem ze swoim podopiecznym, ale chyba wszyscy jego użytkownicy. Niby lepszy, niby szybszy, a tak naprawdę taki sam. Czyżby po prostu zapchaj dziura, byleby tylko coś wypuścić w określonym czasie? Niestety, tak to wygląda. Pod względem wizualnym to kropka w kropkę podstawowa Z3, nadal mamy do czynienia ze szklanym telefonem, ekran został pokryty szkłem, natomiast tylna klapka w całości z niego wykonana, wyjątkiem jest tylko aluminiowa ramka obudowy. W Xperii Z3+ dokonano kilku zmian, które jednak nie mają aż takiego wpływu na ogólne działanie, jakiego moglibyśmy się spodziewać. Wyposażono ją we wbudowaną pamięć o pojemności 32GB, więc jest to podwojenie względem poprzednika. Dodano trochę więcej megapikseli do przedniej kamerki od selfie, teraz to już  5,1Mpix, zamiast 2,2Mpix. Xperia Z3+ jest także odrobinę chudsza oraz lżejsza, posiada standardowy wyświetlacz Full HD i tę samą baterię, co Z3. Najistotniejszą zmianą jest zastąpienie procesora cztero na ośmiordzeniowy. Więcej różnic między tymi modelami nie ma, warto jeszcze dodać, że oba telefony teoretycznie pozostają odporne na wodę, ale w praktyce serwis Sony w Warszawie radzi tego nie testować.

  Każdy telefon Xperia Z posiada wbudowany akumulator, nie inaczej jest w przypadku Z3+. Mamy w niej przyjemność korzystania z mocy 2930mAh, dzięki czemu możemy nie martwić się o jej stan naładowania przez wiele godzin. Mimo to, nie da się uniknąć po pewnym czasie spadku wydajności baterii. Po wielu cyklach ładowania, ma ona prawo zacząć odmawiać posłuszeństwa. Nie ma niczego przyjemnego w ciągłym poszukiwaniu gniazda lub innego źródła energii i zabierania ze sobą wszędzie kabelka, albo całej ładowarki. Dlatego w takich przypadkach nasi technicy z serwisu Sony w Warszawie proponują wymianę baterii na nową, czego oczywiście bez trudu dokonają używając do tego celu profesjonalnych narzędzi, gdyż specyficzna konstrukcja smartfona uniemożliwia jego bezinwazyjne otwarcie.

  Kolejną niefortunną pod względem wytrzymałości okazała się decyzja o pozostaniu przy, jakby na to nie patrzeć, szklanej obudowie. Szkło jakie jest wszyscy wiemy – kruche. Używamy naszych smartfonów niemal wszędzie i codziennie. Eksploatujemy je do granic możliwości i często zdarza się, że zwyczajnie wylatują nam z rąk i z hukiem upadają na ziemię. Jeśli stłuczeniu ulegnie tylna klapka, to o jakiejkolwiek szczelności na cokolwiek możemy zapomnieć. Na szczęście w serwisie Sony w Warszawie nasz wyspecjalizowany w tego typu naprawach personel spokojnie sobie z tym poradzi. Wystarczy się do nas zgłosić z uszkodzoną Xperią Z3+, by szybko i sprawnie dokonać wymiany  tylnej klapki na nową. Trochę gorzej natomiast, jest w przypadku przedniej szybki pokrywającej ekran. Tutaj konieczna będzie wymiana całego modułu ekranowego, gdyż jest to jedyny sposób, aby w pełni przywrócić funkcjonalność temu urządzeniu. Taka naprawa wymaga nie tylko doświadczenia i odpowiedniego sprzętu, ale przede wszystkim doskonale przygotowanego miejsca pracy, dokładnie takiego jak w serwisie Sony w Warszawie. W przeciwnym wypadku bardzo łatwo dokonać przypadkowych zniszczeń wewnątrz Xperii Z3+. Przy uszkodzonym ekranie nie zwlekaj z decyzją, tylko szybko odwiedź naszych techników, byś na nowo mógł cieszyć się pełnosprawnym telefonem.