Naprawa Sony Xperia Z3 Compact

xperia z3 compact
[masterslider_pb alias=”ms-1″]

  Zamów darmową diagnozę,
  wycenę naprawy lub kosultację

  Zadzwoń do Nas
  22 506 50 24
  (odpowiedź natychmiastowa)
  lub wypełnij formularz poniżej
  (odpowiedź do 24h)

  Xperia Z3 Compact od firmy Sony, to mniejsza wersja flagowej Z3. Mniejsze nie oznacza gorsza, owszem pewne parametry zjadą z pewnością w dół, o czym za chwilę, ale posiada jedną bardzo ważną cechę. W przeciwieństwie do swojego większego brata ma tę przewagę, że jest poręczny, a to naprawdę ogromny atut. Charakter obudowy, jak i całej konstrukcji jest niemal identyczny, po prostu kawał dobre roboty robi tutaj zdecydowane zmniejszenie urządzenia. Ekran zajmuje teraz powierzchnię 4,6 cala i w zupełności wystarcza do wygodnej pracy. W każdym smartfonie niezwykle ważny jest aparat i w Xperii Z3 Compact firma Sony zadbała o ten aspekt wyposażając go w aż 20,7Mpx i to naprawdę da się zauważyć. Jednak jest jedna rzecz istotniejsza, mowa tu o wbudowanej (to ważne!) baterii, której moc to aż 2600mAh, co daje 920 godzin czuwania, albo 840 minut rozmowy, więc jest co najmniej przyzwoicie. Sony chwali się certyfikatem IP68 potwierdzającym wodoszczelność urządzenia, trzeba uznać to za plus, choć nie obędzie się bez kilku uwag. Przede wszystkim sam producent nie zaleca sprawdzania smartfona pod tym względem, ale w przypadku zalania odmawia udzielania gwarancji, jeśli wykryje ciecz w jego wnętrzu. Brzmi to mało zachęcająco, dlatego nasz serwis Sony w Warszawie radzi do tego podchodzić z przymrużeniem oka i trzymać urządzenie z dala od wody. Jest jeszcze coś, co może nie wszystkim się podobać. Szkło – o ile pokrycie nim przedniego modułu ekranowego to standard w smartfonach i ciężko uznać to za wadę, to szklany tył jest już lekką przesadą. Najprościej rzecz ujmując, mamy do czynienia ze szklaną obudową Xperii Z3 Compact, wyjątkiem jest jedynie ramka wokół, takie rozwiązanie może przysporzyć nam wielu kłopotów.

  W naszym serwisie Sony w Warszawie bardzo często spotykamy się z potłuczonymi ekranami i tylnymi klapkami w Xperiach Z3 Compact. Niestety są to najczęstsze naprawy jakie przeprowadzamy. Nie ma w tym niczego dziwnego, taka konstrukcja sprzyja tego typu usterkom. Nasze smartfony są niesamowicie eksploatowane, towarzyszą nam wszędzie i cały czas z nich korzystamy na wiele sposobów. Prędzej lub później każdego czeka podniesienie Xperii Z3 Compact z chodnika, albo podłogi. Efekty takich wypadków nasi technicy widzą na co dzień, na szczęście potrafią szybko i sprawnie reagować. Dlatego nie odkładaj w nieskończoność wizyty w naszym serwisie Sony w Warszawie, tym bardziej, że po takich przeżyciach możesz zapomnieć o jakichkolwiek ochronnych właściwościach obudowy. Podzespoły są bardzo delikatne i wrażliwe na czynniki zewnętrzne, dlatego nie możemy o tym zapominać oraz zwlekać z oddaniem smartfona do naprawy. Natomiast w przypadku uszkodzenia ekranu, będzie konieczna jego całkowita wymiana na nowy, gdyż tylko to pozwoli nam uzyskać pożądany efekt i pozbyć się problemu braku reakcji na dotyk, który niemal zawsze występuje przy tego typu usterkach.

  Xperia Z3 Compact została wyposażona w baterię o przyzwoitej mocy, jednak producent zapomniał dodać, że każdy akumulator ma swój ograniczony czas życia. Oczywiście, wiele zależy od tego, w jaki sposób obchodzimy się z nią od samego początku, ale nawet najlepiej zadbana ma prawo w końcu odmówić posłuszeństwa. Częste szukanie źródła energii, albo praca na urządzeniu, które ogranicza nas długością kabla od ładowarki, to absolutnie nic przyjemnego. Dlatego w serwisie Sony w Warszawie dokonasz szybkiej i skutecznej wymiany baterii na nową, której dokona nasz doświadczony technik używając profesjonalnych narzędzi i gwarantując pełną satysfakcję ze świadczonej naprawy.

  Oczywiście to tylko część napraw jakie przeprowadzamy na Xperii Z3 Compact w naszym serwisie Sony w Warszawie. Jeśli zauważysz jakiekolwiek objawy, o których nie wspomnieliśmy w tekście, skontaktuj się z nami. Udzielimy niezbędnych porad, pierwszej bezpłatnej diagnozy i oczywiście naprawimy każdą usterkę w Twoim smartfonie.