Naprawa Sony Xperia Z3

xperia z3
[masterslider_pb alias=”ms-1″]

  Zamów darmową diagnozę,
  wycenę naprawy lub kosultację

  Zadzwoń do Nas
  22 506 50 24
  (odpowiedź natychmiastowa)
  lub wypełnij formularz poniżej
  (odpowiedź do 24h)

  Xperia Z3 wyprodukowana przez firmę Sony, to kolejna wersja z linii oznaczonej literą Z. Producentowi udało się wyeliminować wiele błędów poprzednich smartfonów, choć dziś ten telefon w nikim już nie budzi większych emocji. W dniu premiery wyposażony został w standardowy wyświetlacz z rozdzielczością Full HD o wielkości 5,2 cala. Przyzwoitej jakości zdjęcia można wykonywać za pomocą aparatu 20,7Mpx, co daje przyzwoitą jakość, ale patrząc na liczbę mogłoby być zdecydowanie lepiej. Pod względem wizualnym nie ma żadnej niespodzianki, Xperia Z3 do złudzenia przypomina swoich poprzedników niczym szczególnym się nie wyróżniając. Szklany przód pokrywający wyświetlacz i z tego samego tworzywa tył, to dla jednych zmora, a dla innych zaleta wszystkich flagowych przedstawicieli linii Z. Główna zaleta według producenta, to wodoszczelność smartfona, jednak jak pokazała rzeczywistość kilka sezonów po premierze, lepiej jej nie ufać, ale o tym za chwilę. Wartym odnotowania jest fakt posiadanej baterii przez Xperię Z3, która może pochwalić się pojemnością 3100mAh, dając całkiem przyzwoity czas pracy poza źródłem prądu. Do niedawna najbardziej udany model Sony, dziś jedynie przyzwoity smartfon, który jak większość, nie jest wszystkoodporny i co jakiś czas będzie wymagał wizyt w naszym serwisie Sony w Warszawie.

  Było ogólnie o modelu, teraz czas na dokładniejsze wyjaśnienie pewnych istotnych dla przeciętnego użytkownika kwestii. Przede wszystkim należy bardzo sceptycznie podchodzić do zapewnień producenta odnośnie odporności na pył i ciecz Xperii Z3. Jak najbardziej, jego konstrukcja sprawia wrażenie szczelnej, brak możliwości otwarcia telefonu, uszczelniane zaślepki po bokach i brak jakichkolwiek śrubek zastąpionych przez klej, mogą wzbudzać nasze zaufanie. Nic bardziej mylnego, ten smartfon bardzo często ulega zalaniom i wszelkim usterkom, które temu towarzyszą. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy, jest sama konstrukcja. Chociażby uszczelniane zaślepki budzą kontrowersje, o ile na początku może i spełniają swoje zadanie (choć wiemy, że tak nie jest), to po dłuższym użytkowaniu szybko okazuje się, że mają poważny problem z odklejającymi się uszczelkami, ale same w sobie nie są idealne, ponieważ potrafią zwyczajnie wypadać. Reszty powodów możemy się jedynie domyślać, ale jeśli sam producent umowa ręce i mimo certyfikatów potwierdzających wodoszczelność nie zaleca tego sprawdzać, coś musi być na rzeczy. Na szczęście nawet, gdy Twój telefon podda się i przepuści wodę do wnętrza nie trzeba od razu spisywać go na straty. W takiej sytuacji najlepiej udać się do serwisu Sony w Warszawie, w którym wyspecjalizowany personel jakim dysponujemy bezzwłocznie zabierze się za jego wysuszanie. Zawsze posługujemy się tylko profesjonalnym sprzętem do tego stworzonym i dlatego zaczniemy od oczyszczenia Xperii Z3 z cieczy przy pomocy myjki ultradźwiękowej. Jeśli szybko zareagujesz, uprzednio wyłączając swój telefon, ta czynność powinna wystarczyć, by telefon nadal działał bez zarzutu. Jeśli jednak woda zdążyła poczynić jakieś większe szkody, nasz technik dokładnie zdiagnozuje wszelkie usterki i dokona niezbędnych napraw.

  Kolejną istotną wadą konstrukcyjną Xperii Z3 jest jego szklane wykończenie z obu stron. Każdy z nas mając smartfona, korzysta z niego codziennie i wszędzie. Wiele razy wyciągamy go z torebki lub kieszeni, piszemy całą masę wiadomości i przeprowadzamy masę rozmów. Niestety, takie postępowanie zdecydowanie zwiększa ryzyko upadków, które kończą się w większości w jeden sposób. Stłuczona przednia szybka wyświetlacza lub tylna szklana klapka to najczęstsze usterki wymagające skomplikowanych napraw. W naszym serwisie Sony w Warszawie bez problemu dokonamy wymiany tylnej klapki na nową, natomiast w przypadku stłuczenia przedniej szybki lub większego uszkodzenia wyświetlacza, zawsze proponujemy naprawę polegającą na wymianie całego modułu ekranowego. Jest to jedyny skuteczny sposób, dzięki któremu będziesz mógł w taki sam sposób jak przed wypadkiem korzystać z Xperii Z3.

  Ostatnim problemem najczęściej się pojawiającym w Xperiach Z3 jest krótko trzymająca bateria. Po pewnym czasie od zakupu, czeka Cię zdecydowany spadek wydajności akumulatora. Wynika to z ograniczonej żywotności danej baterii, im więcej cykli ładowania, tym bardziej się zużywa. Niestety tutaj też będzie konieczna pomoc profesjonalnego serwisu Sony w Warszawie, gdyż nie ma możliwości bezinwazyjnego otwarcia urządzenia i należy tego dokonać przy pomocy specjalnych narzędzi. Nasz technik jest w stanie szybko i sprawnie wymienić baterię na nową, abyś mógł dalej korzystać ze swojej Xperii Z3 długimi godzinami poza koniecznością podłączania jej do prądu.

  Nie tylko tej, ale każdej innej naprawy w Xperii Z3 dokonasz w serwisie Sony w Warszawie mając pewność o jej skuteczności i profesjonalnym przebiegu, więc jeśli zauważasz jakieś pierwsze objawy starzenia się smartfona lub po prostu przydarzył Ci się nieszczęśliwy wypadek, oddaj telefon w doświadczone ręce naszych serwisantów.

  Napisz do nas wiadomość

  A nasz ekspert udzieli Ci fachowej pomocy.

  Wysyłanie
  Click to rate this post!
  [Total: 4 Average: 4.8]

  © Serwis Sony Warszawa

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?